• pro všechny třídy

Stará Šumava

Celoroční program dostupný také v němčině. V ateliéru legendárního šumavského fotografa Josefa Seidela si prohlédnete Šumavu tak, jak vypadala v dobách vašich babiček.

Stará Šumava - školní program pro všechny třídy (i v AJ a NJ), Museum Fotoatelier Seidel Český Krumlov

V ateliéru legendárního šumavského fotografa Josefa Seidela si prohlédnete Šumavu tak, jak vypadala v dobách vašich babiček. K vidění budou pohlednice nejznámějších šumavských hor (Velký Javor, Třístoličník, Plechý, Libín, Boubín…), jezer (Černé, Čertovo, Laka, Plešné…), řek (Vltava, Vydra, Otava, Losenice…), vodopádů (Bílá Strž), ale i hradů (Kašperk, Rabí, Velhartice, Vimperk, Kunžvart…) měst a městeček (Prachatice, Volary, Horní Planá…), skláren, továren či řemeslných dílen. Promítání nabídne řadu tipů na výlety se školou či s rodiči, během nichž můžete pořídit pro srovnání současné záběry.

Práce ve skupinách: pracovní listy, mapa Šumavy, pohlednice Šumavy – srovnávání starých a nových snímků.