Jak se žilo před 100 lety

Prohlubte s Vašimi žáky smyslu pro rodinné hodnoty a tradice během programu v Museu Fotoatelier Seidel.

Jak se žilo před 100 lety - školní program pro 5. a 6. třídu, Museum Fotoatelier Seidel Český Krumlov

Třída bude mít společné promítání, po němž bude rozdělena na skupiny, které se v programu vystřídají.

Promítání snímků každodenního života – vybrat si můžete z programu Staré hračky na fotografiích Musea Fotoateliér Seidel nebo Stará řemesla na fotografiích Musea Fotoateliér Seidel.

Prohlídka s důrazem na život v minulosti – dobové oděvy a obuv, dobové hračky, trávení volného času – dobové sporty a sportovní náčiní, turistický spolek Tažní ptáci (jejich turistická výbava a výpravy).

Dobové hry – čára, přebírání, skákání gumy nebo psaní Seidelových pohlednic „postaru“ tuší a redisperem.

Projekt byl podpořen Jihočeským krajem.

Logo Jihočeský kraj