Jak se žilo před 100 lety

promítání snímků každodenního života

prohlídka s důrazem na život v minulosti

dobové hry

prohloubení smyslu pro rodinné hodnoty a tradice

Třída bude mít společné promítání, po němž bude rozdělena na skupiny, které se v programu vystřídají.

Promítání snímků každodenního života – řemeslníci a zemědělci na Šumavě před 100 lety, dobové oblečení a obuv, pracovní nástroje, výrobky a zemědělské produkty. Deník Františka Seidela, který si psal jako malý chlapec, srovnání života dříve a nyní. Rodina Seidelova (zejména dětství – jak si hráli, jak se oblékali, co vařili). Jak v minulosti slavili svátky, Mikuláše, Vánoce, Velikonoce.

Prohlídka s důrazem na život v minulosti – dobové oděvy a obuv, dobové hračky, trávení volného času – dobové sporty a sportovní náčiní, turistický spolek Tažní ptáci (jejich turistická výbava a výpravy).

Dobové hry – čára, přebírání, skákání gumy nebo psaní Seidelových pohlednic „postaru“ tuší a redisperem.

Jak se žilo před 100 lety - školní program pro 5. a 6. třídu, Museum Fotoatelier Seidel Český KrumlovJak se žilo před 100 lety - školní program pro 5. a 6. třídu, Museum Fotoatelier Seidel Český KrumlovJak se žilo před 100 lety - školní program pro 5. a 6. třídu, Museum Fotoatelier Seidel Český KrumlovJak se žilo před 100 lety - školní program pro 5. a 6. třídu, Museum Fotoatelier Seidel Český Krumlov