Druhá světová válka na Českokrumlovsku

společné fotografování třídy

promítání snímků zaměřené na Druhou světovou válku na Českokrumlovsku

prohlídka muzea s důrazem na exponáty z 2. světové války

seznámení s historií fotografie + praxe v laboratoři

Třída se společně vyfotografuje s retro doplňky v původním ateliéru – na rozloučenou se školou. Poté bude následovat promítání, po němž bude třída rozdělena na skupiny, které se v programu vystřídají.

Promítání zaměřené na Druhou světovou válku na Českokrumlovsku, Sudety, poválečný vývoj. Váleční rekruti, odvody do první světové války, válečné hroby, role fotografa při dokumentování první světové války. Druhá světová válka – válečné opevnění – bunkry „řopíky“ v okolí Krumlova, Adolf Hitler v Českém Krumlově a na Českokrumlovsku, fašistické symboly v ulicích města a na městských dominantách, vzducholoď Zeppelin a hákový kříž nad Krumlovem, hranice Třetí říše a Protektorátu v Domoradicích, osvobození armádou USA, poválečný odsun německého obyvatelstva.

Prohlídka musea s důrazem na exponáty z 2. světové války (válečný kufřík Arnolda Seidela, vojenská uniforma Františka Seidela, korespondence, fotoalbum), zdůraznění práce a osudů rodiny Seidelovy za války.

Každý návštěvník dostane fotografii třídy ve formátu 10 x 15 cm. Je možné doobjednat i větší formáty tisku v ozdobném kartonu či rámu (dle aktuálního ceníku).

Druhá světová válka na Českokrumlovsku - školní program pro 1. a 2. třídu, Museum Fotoatelier Seidel Český KrumlovDruhá světová válka na Českokrumlovsku - školní program pro 1. a 2. třídu, Museum Fotoatelier Seidel Český KrumlovDruhá světová válka na Českokrumlovsku - školní program pro 1. a 2. třídu, Museum Fotoatelier Seidel Český Krumlov