Cesta do historie fotografie

Seznamte Vaše žáky s historií fotografie a dopřejte jim práci ve fotokomoře během programu v Museu Fotoatelier Seidel.

Cesta do historie fotografie - školní program pro 7. a 8. třídu, Museum Fotoatelier Seidel Český Krumlov

Promítání zaměřené na historii fotografie od samotných počátků „malování světlem” až po moderní technologie. Fotoateliér Josefa Seidela v kontextu dalších krumlovských ateliérů.

Prohlídka s důrazem na starou fotografickou techniku a postupy – kopírování denním světlem, retuš, temná komora, leštička na fotografie a další.

Děti se seznámí se základními principy fotografie (clona, čas, citlivost filmu, negativ a pozitiv) a vyzkouší si výrobu fotogramu či vyvolávání fotografií, které si nakonec odnesou.