Cesta do historie fotografie

promítání snímků o historii fotografie

prohlídka s důrazem na fotografickou techniku a postupy

výroba fotogramu či vyvolávání fotografií

seznámení s historií fotografie + praxe v laboratoři

Promítání zaměřené na historii fotografie od samotných počátků „malování světlem” až po moderní technologie. Fotoateliér Josefa Seidela v kontextu dalších krumlovských ateliérů.

Prohlídka s důrazem na starou fotografickou techniku a postupy – kopírování denním světlem, retuš, temná komora, leštička na fotografie a další.

Děti se seznámí se základními principy fotografie (clona, čas, citlivost filmu, negativ a pozitiv) a vyzkouší si výrobu fotogramu či vyvolávání fotografií, které si nakonec odnesou.

Cesta do historie fotografie - školní program pro 7. a 8. třídu, Museum Fotoatelier Seidel Český KrumlovCesta do historie fotografie - školní program pro 7. a 8. třídu, Museum Fotoatelier Seidel Český KrumlovCesta do historie fotografie - školní program pro 7. a 8. třídu, Museum Fotoatelier Seidel Český KrumlovCesta do historie fotografie - školní program pro 7. a 8. třídu, Museum Fotoatelier Seidel Český Krumlov