Český Krumlov za starých časů

Třída bude mít společné promítání, po němž bude rozdělena na skupiny, které se vystřídají ve fotokomoře. Promítání snímků zámku a věže v Českém Krumlově i dalších dominant města a okolí, srovnání podoby zdejších staveb v různých dobách.

Český Krumlov za starých časů

Snímky zámku a věže v Českém Krumlově i dalších dominant města a okolí, krumlovští obyvatelé v databance Musea Fotoateliéru Seidel, první krumlovské slavnosti a jejich postavy, řemesla a živnosti... to a mnohem více uvidí žáci během promítání dobových snímků. Třída se poté rozdělí na skupiny, které se vystřídají ve fotokomoře, kde si vyzkouší udělat fotogram klasickou metodou vyvolávání, a při hraní her.

Žáci si odnesou fotogram, který si ve dvojici vyrobí ve fotokomoře, a pohlednici.